Credits CodesCodesForum logoCodingCreditCreditWelcomeСветът на Aвликейн, наричан също Авликени, се сформирал отдавна – вихрушка от прах и скала, които се слели в планета около гравитационното привличане на искра от най-чистата енергия, наречена Нексус. Животът се родил от елементите, които се сливали на повърхността, и магията, скрита в сърцевината му. Първичните Елохим дали живот на расите, предавайки управата над света на Седем божества. Три епохи и една Велика война по-късно... доброто и злото са загубили яснотата, която имаха в самото начало на всичко. Докато магьосническите фракции се борят за надмощие помежду си, а останалите раси се разкъсват от вътрешни междуособици, светът е все по-застрашен от настъплението на мрака отвъд... Отворете очите си за силите на магията и вземете оръжие, за да защитите Нексус! Или може би предпочитате да изчакате своя ред, за да се сдобиете с повече власт, или да бъдете сред свръхествествените раси, хванати между двете страни? Възможностите са безкрайни и изборът е ваш! NavigationSIMPLE RULES STORYLINE FACE CLAIMSUSERGROUPS CANON CHARS PRE-MADEANNOUNCEMENTSFORUM GUIDEVALON CITYWhat's new?12TH
Apr 2024
Бе направена проверка на активността.
6TH
Apr 2024
Активно е седмото Масово събитие на форума.
6TH
Apr 2024
Форумният скин е обновен.
22ND
Jan 2024
Добавено е по 1 свободно място в групата на серафимите и на архедемоните.
Вход

Забравих си паролата!

Active stuff
Latest topics
» Запазете своя лик
Nothing’s too late to heal you. Here’s the key to be free. EmptyYesterday at 8:52 pm by - luca -

» "While seeking revenge, dig two graves - one for yourself.”
Nothing’s too late to heal you. Here’s the key to be free. EmptyПон Май 13, 2024 9:12 pm by - luca -

» Върнете своя герой
Nothing’s too late to heal you. Here’s the key to be free. EmptyПон Май 13, 2024 9:09 pm by - luca -

» born to demon..
Nothing’s too late to heal you. Here’s the key to be free. EmptyПон Май 13, 2024 1:40 pm by theo.

» Set my heart on fire Pour gasoline all over my desire When I go up in flames, I'm burning bright I'll tell you it's too late to apologize
Nothing’s too late to heal you. Here’s the key to be free. EmptyПон Май 13, 2024 12:41 am by - luca -

» With each passing year, the shadows take their toll. But you remain.
Nothing’s too late to heal you. Here’s the key to be free. EmptyНед Май 12, 2024 11:49 pm by - luca -

» Maksimilian
Nothing’s too late to heal you. Here’s the key to be free. EmptyНед Май 12, 2024 6:10 pm by - luca -

» Вземете готов герой
Nothing’s too late to heal you. Here’s the key to be free. EmptyНед Май 12, 2024 1:32 pm by - luca -

» Отсъствия
Nothing’s too late to heal you. Here’s the key to be free. EmptyПет Май 10, 2024 3:24 pm by dae

Border
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 6 потребители: 1 Регистриран, 0 Скрити и 5 Гости :: 1 Bot

Kai.

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 90, на Пон Апр 29, 2024 5:44 am

Nothing’s too late to heal you. Here’s the key to be free.

 :: It's time to write a new story :: Characters files Предишната тема Следващата тема Go down
Чет Авг 31, 2023 2:33 am



How do you look so fair and bright under the cloak of sorrow? Look at these wings, you’re made for flight. Cut down before you could know.






В стаята мъждукаше приглушена топла светлина от догарящи свещи по окъпаните в танцуващи сенки стени. Цветовете бяха тъмни, неприветливи, гротескни дори, а на фона на царуващия мрак единственият лъч светлина бе крехкото, слабо тяло на девойка, разположено внимателно в огромната спрямо нея постеля. Косите ѝ, меки като кадифения морфийски пясък, бяха разпръснати като изкусно изтъкана паяжина по цялата възглавница. По челото, прикрито от няколко мокри кичура, се стичаха ситни капки пот – следи от треската обзела немощното ѝ същество. Гърдите, скрити под влажния бял плат на дългата нощница, се надигаха едва-едва в неравномерен такт. Тракането на стъкленици и колби принуди момичето да надигне уморени клепачи, а с премрежения и влажен поглед се опита да различи трите силуета в помещението, но безуспешно.
- Моля Ви, докторе, помогнете ѝ. – улови пречупения глас на баща си. – Тя е всичко, което имаме... Спасете я. – пригласиха го майчините хлипания.
- Ще направя всичко по силите си, но... – младият отчетлив тон разбуди умиращото ѝ съзнание.
Още едно потропване на стъклените пособия, след което замъглената фигура на младежа се приближи и приседна предпазливо в края на леглото. Усети смразяващата му длан на фона на горящата си плът, а върху пресъхналите бледи устни прецизно постави продълговатото шишенце, изсипвайки неприятната на мирис течност в гърлото. Брюнетката преглътна тежко, мъчно; пръстите ѝ потрепериха, намерили убежище в ръката на ридаещата безмълвно майка.
- Остава ни само да чакаме. – заключи Адриан, а налегналата умора настоятелно затвори очите на пациентката.

Потъвам. Безвъзвратно и окончателно. Опитвам се да се издигна над повърхността, но ръцете и краката ми отказват да се движат. Достигам ръба на пропастта между живота и смъртта. Ще падна – не знам кога, но усещам, че ще се случи. Всички мои видения подсказват, че няма да избягам от проклятието, но никога не издават кога точно ще ме застигне и погълне. Винаги в очакване...
Размърдам длани, за да открия лице, и премигам няколко пъти, за да нагодя зениците към безплътното черно пространство. Изправям се без усилие, като че бях перце, и оглеждам нищото – чувствам го толкова познато, колкото и чуждо. Пристъпвам напред, а босите ми стъпала карат водата под тях да вибрира. След всяка стъпка пътеката става все по-ясно очертана. Заглеждам се в отражението си, а може би то в мен. Различно е: живо и истинско. Приклякам и протягам ръка към нея, но тя просто си отиде. Затова продължавам. Лутам се из празнината на съзнанието си, из избледнелите спомени на родовата памет, а сенките на миналото бавно, но сигурно прогарят разсъдъка ми. Усещам грубия захват по крайчеца на роклята, по оголената кожа на ръцете и краката си. Напомнят за всички грехове на предците, за всеки погрешен избор през вековете. Още когато една от сестрите на Роан Ашенфорд встъпила в брак с нечистокръвен и създали вампир по свой образ и подобие; през всяко следващо поколение с болната амбиция да издигнат още и още изчадия на Авернус; до клетата ми майка, която в отчаян опит да прекъсне прокълната си съдба се венчала за човек и родила мен. Безкористна цел с трагичен завършек – има твърде много кръв по ръцете на семейството, за да се отмие така лесно, да се забрави така бързо. Над мен тегне проклятие. Сякаш Одеон бе жигосал своята марка още преди да изляза на бял свят. Не за да ме пази, а за да не забрави, че трябва да ме прибере в своята обител в отговор на всички мерзости на дедите ми. Еваримската кръв, бълбукаща във вените, е моето наказание. Няма лек, няма и време. Само смърт.
Достигам ръба - не го виждам, но долавям крайчеца с върна на пръстите си. Ще падна. Днес. Заглеждам се в отражението си, тя е тук, до мен. Гали косата, целува челото ми. Усмихва се и за кратък миг заострените ѝ кучешки зъби проблясват в тъмнината. Накрая ме прегърна, като че за сбогом, и избута тялото ми от ръба, оставяйки на гравитацията да си свърши работата. А аз... Потъвам. Безвъзвратно и окончателно. Ще се разбия на стотици парченца. Стъклен прах в процепите на времето и пространството. Стискам очи в очакване на сблъсъка. Обаче... Такъв така и не дойде. Усещам се в нечии ръце, в нечия прегръдка. После всичко изчезна. Остана само натрапчивия свеж аромат на лимони през август.


Писукането на ранобудни птички принудиха възрастния мъж да издърпа завесите, а сивкаво-сините утринни лъчи да нахлуят през леко открехнатия прозорец. Студеният влажен въздух подразни дробовете на момичето, което се размърда неспокойно в своята постеля. Това незначително действие предизвика фурор в душите на родителите ѝ и задоволство в тази на доктора, приседнал тихо в долния край на леглото.
- Ще живееш. – възкликна с равен и уверен тон младежа, докато старата двойка обсипваше бледите длани на дъщеря си с целувки.
- Още малко. – отвърна брюнетката с меланхолична усмивка на лице.

Алея Лавел е нечистокръвен еварим, специализираща в гадателското направление на магията. Тя е потомка на рода Ашенфорд, като още през първата епоха една от сестрите на Роан Ашенфорд се отклонява от родословното дърво и се омъжва за нечистокръвен, чието име се губи в архивите. През вековете за нейните прадеди се знае, че са практикували активно създаването на свои копия, a.k.a вампири, като нито едно поколение не е пропуснало да остави своя отпечатък. Това е довело до множество здравни обременености на не малко представители, включително и на Алея, въпреки че нито тя, нито майка ѝ, която целенасочено се опитва да прочисти кръвта като встъпва в брак с човек, са създали вампири. Алея страда от нелечима болест, която бавно кара органите ѝ да отказват един по един, докато настъпи смърт. В отчаянието си, родителите ѝ се обръщат за помощ към един от най-завидните алхимици за времето си - Адриан Андроник. С помощта на отварите му, Алея се поддържа жива още няколко години, но когато той бива издигнат в архон, тя отказва чужда помощ и здравето ѝ постепенно запада. На този етап води сравнително спокоен живот и работи като асистент в книжарницата на баща си.

Историята е обсъдена и одобрена от всички герои опоменати в нея.


Aleyah Lavelle
Half-blood evarrim
≈ 26
Jenna Coleman







NC
.starlight
Half-blood Evarrim
.starlight
Posts : 93
Върнете се в началото Go down
Чет Авг 31, 2023 11:22 am
Accepted
Добре дошли в света на Авликейн!
Не забравяйте да се запознаете с Форумния кодекс и да се забавлявате!
- luca -
Admin
- luca -
Posts : 2348
Върнете се в началото Go down
Страница 1 от 1

Идете на :
Не Можете да отговаряте на темите
 :: It's time to write a new story :: Characters files-